הכל סביב אוכל

שיתוף
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

הכל סביב האוכל

הכל סובב סביב האוכל, הארוחה המשפחתית, הצהריים שאנחנו חוטפים או הבוקר שלנו, הכל סובב סביב אותה פינה משפחתית שמוקדשת לה הרבה מחשבה ותכנון והיא ידועה בשמה – פינת אוכל.
יש המון סוגים של פינות אוכל, איך נדע מה באמת מתאים לחלל שלנו? פינה שתהיה עגולה או מרובעת או מלבנית או אובלית?! ואם נלך על עגולה אז איזה קוטר?
120 או 130? שתיפתח? או שלא תיפתח? מה עושים? קודם כל אני באופן אישי מאוד אוהבת פינות עגולות מהסיבה הפשוטה שהן יותר עדינות "תופסות" פחות ספייס משולחן מלבני ארוך או מרובע ויותר פרקטיות אבל – ויש פה אבל גדול – לא בכל דירה מתאימה פינת אוכל עגולה.
בדירות קטנות למשל, שהחלל לא גדול לא הייתי ממליצה ללכת על פינה עגולה כי סביר להניח שהמעבר יהיה צר או שלא יהיה מעבר כלל – חשוב לנו לשים לב לעניין הזה, שהמעברים בין הפריטים בחלל יהיו לפחות 1.00 מטר (ניתן גם פחות אבל לא להגזים) אם אנחנו זוג או משפחה שאוהבת לארח שולחן עגול קוטר 130 שנפתח בהחלט יכול לעשות את העבודה.
במקרים מסוימים, שיש לנו מספיק ספייס וקיר גדול גם שולחן אבירים או שולחן אובלי בהחלט יכול להשתלב בצורה יפה וטבעית בחלל ולתת לנו את המענה הנדרש.
אחרי שנסגרנו על הפינה המושלמת שלנו מה עושים עכשיו מבחינת גוונים? בשלב הזה תמיד "נתקעים", אם ללכת על פלטת עץ אלון או בכלל משהו נקי ושונה שירענן את אווירת העץ בבית.
אז אין חוקיות אבל אם אתם שואלים אותי במידה ורוב הבית שלכם בגווני אפור/שחור/לבן אז אני תמיד בעד להכניס חום את החום אנחנו מכניסים בעזרת טקסטורות, חומרים וגוונים.
לכן, במקרה הזה נבחר פינת אוכל מעץ ונשלב בה כיסאות בצבע או כיסאות מעץ.
אם הבית שלנו כבר "חם" ויש בו מספיק עץ וצבע אז אפשר ללכת דווקא על החומרים הנקיים כמו למשל שולחן מפלטה דמוי בטון, או שיש בגוונים של אפור/לבן/שחור וכיסאות בגוונים בהירים.

הדבר הכי חשוב 

לפני שאתם הולכים לקנות אחת כזו, תמדוד את רוחב הקיר עליה תשב, את המעברים ואז תדעו לקבל החלטה מושכלת איזה פינה לרכוש ובאיזה גודל.