טיפ הזהב לעיצוב סלון

שיתוף
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

עברתם לדירה שכורה? קניתם דירה להשקעה? אתם גרים בדירה מספיק זמן ורוצים שינוי מסוים? או שפשוט ממש בא לכם לעשות "חישוב מסלול מחדש" ולעצב את הסלון אחרת, עיצוב שייתן לכם הרגשה של חלל חדש לגמרי, אחר ושונה מקודמו. אז כפי שאתם יכולים לנחש הסלון הוא מרכז הבית, הוא חלק מהותי וחשוב בתכנון ועיצוב דירת מגורים. הסלון הוא החלל שבו אנו שוהים הכי הרבה, בין אם אנחנו מארחים חברים/ משפחה, יושבים ומדברים עם בני המשפחה על איך עבר היום שלנו, רואים Netflix, משחקים עם הילדים שלנו, קוראים ספר טוב לפני שינה ושותים את כוס הקפה שלנו בבוקר או בערב לפני השינה.
לכן, אנו כאנשים מאוד אוהבים לשים דגש בעיצוב הסלון בחוויה שאנחנו רוצים לעבור בו, בהוויה שלו, בנראות שלו ובכל הדברים מסביב לו – בין אם זה ריהוט, צבע, אקססוריז וכל המרכיבים שגורמים לסלון להיות מה שהוא עבורנו.

נשאלת השאלה איך מתחילים לייצר את השינוי? מה עושים קודם? מה מתחבר עם מה? אם נכנסו לדירה שכורה והריצוף ממש לא לטעמנו איך מסתירים אותו? איך יוצרים פינת קריאה מעניינת? או בכלל פינת עבודה שתהיה חלק בלתי נפרד מסלון. איך נכניס צבע בלי שיהיה עמוס לנו בעיניים? איך נשלב אומנות? ובקיצור ממה הכי נכון להתחיל?

טיפ הזהב שלי – תבחרו פלטת צבעים מעניינת!

פלטת הצבעים צריכה להיות מורכבת הן מצבעים חמים והן מצבעים קרים.
פלטת הצבעים צריכה להיות מאוזנת בין כלל המרכיבים – גוון הספה, הריהוט, אומנות, השטיח.

בעזרת פלטת הצבעים הזו תוכלו –

  1. ליצור חלל חדש ומעניין – אפשר להתחיל לבחור ציור/אומנות שתכתיב לכם את פלטת הצבעים החדשה בסלון.
  2. אם הגענו לדירה והריצוף בה ממש לא לטעמנו, בחלל הסלון יש לנו את הפריווילגיה להסתירו בעזרת שטיח גדול המאוזן בצבעוניות ובקו שאיתו בחרנו ללכת בעיצוב החדש.
  3. קיר פינת האוכל – ברוב הדירות החדשות פינת האוכל "גולשת" לנו לאזור הסלון והיא חלק בלתי נפרד ממנו, לכן, הקדישו מחשבה לגוון השולחן והכיסאות שיהיו חלק בלתי נפרד מפלטת הצבעים שבחרתם.
  4. קיר כוח – כמו בכל פרויקט, במיוחד בחלל הסלון חשוב שתיצרו קיר כוח, הקיר יהיה מורכב מגוון צבע בולט במיוחד ויכול לשלב בתוכו אומנות מיוחדת או לחילופין טפט מעניין שישבור לכם את המימד השטוח של הצבע ויכניס פן תלת מימדי לחלל.

5. פינת עבודה – כחלק מההוואי וההרגשה שאנו רוצים להרגיש בסלון, מהמצב שבו נותרנו עוד מתקופת הקורונה, פינת העבודה שלנו עברה לחלל הציבורי, הסלון, הקדישו לה את המחשבה הנכונה ותשלבו אותה בצורה                  עיצובית מדויקת לפלטת הצבעים שבחרתם, על מנת שתוכלו לראות בעין קו עיצובי נקי, מעוצב ושלם המחבר בין פריטים שונים ומגוונים.

לסיום, עשו לכם את רשימת המכולת שלכם לחלל הסלון – מה הייתם רוצים לשנות מהמצב הקיים? מה הייתם רוצים להוסיף? איך אתם מרגישים היום בחלל ואיך הייתם רוצים להרגיש אחרת? חפשו לכם תמונת השראה אחת, בין אם זה טפט מיוחד שמכיל בתוכו צבעוניות מעניינת או אומנות של אמן שאתם עוקבים אחריו ואוהבים את העבודות שלו.. התאימו את פלטת הצבעים שיש לחלל החדש שאתם רוצים ליצור ותוכלו לקבל תוצאה של חלל אחיד, מרהיב ומעניין על כל גווניו.