עיצוב משרדים II מה עכשיו? דרכים לעצב בלי לצאת ב"נזק"

שיתוף
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

עברנו משרד – מה עכשיו?

אז עברתם משרד בשעה טובה, קיבלתם שטח עם מלא חדרים, קירות לבנים מושלגים, ריקים, ריצוף מאריחי סטנדרט שהקבלן או הדייר שהיה לפניכם שם לכם. מה עכשיו? אתם ממש רוצים להרגיש בו בבית, בכל זאת, משרד זה המקום שבו אנחנו מבלים לפחות עשר שעות ביום אם לא יותר, עם האנשים שקרובים אלינו, החברים שלנו לעבודה, הלקוחות שלנו – צריך לעשות משהו אפילו הקטן ביותר כדי שנוכל לתת הן לאורחים והן לעובדים אווירה נעימה, שהמשרד החדש ישדר את מי שאנחנו, את החזון שלנו והמטרות שלנו כעסק. יחד עם זאת, אנחנו גם אנשים מחושבים ורוצים שיהיה מהפך בתקציב לא גבוה במיוחד. מה אפשר לעשות?


מאיפה מתחילים? 

אז נעים מאוד, שמי ספיר ריסמני ואני מעצבת פנים בעלת ותק של מספר שנים בתחום המגורים, המשרדים והמסחרי. עיצוב פנים זו אחת האהבות הגדולות שלי בחיים וזו אחת התשוקות הגדולות שיש לי למקצוע, הרבה פעמים מגיעים אליי לקוחות שזו הדילמה הכי גדולה שלהם, הם עכשיו עברו משרדים ולא יודעים איך להתקדם מכאן, אין להם תקציב גבוה אבל הם כן רוצים להרגיש זיקה למקום אליו הם עברו ולתת לעובדים, ללקוחות הפוטנציאלים ולכל עובר אורח תחושה נעימה וכייפית, תחושה של "בית". אגלה לכם סוד, לא בכל מעבר למשרד חדש חייבים להוציא עשרות/מאות אלפי שקלים. כאשר אני מקבלת פניות כאלו אני יודעת לבצע את התכנון לפי הצורך ולפי התקציב. כיום, עם מגוון הספקים המופלאים שעומדים לרשותנו, החנויות האינסופיות המותאמות לשלל תקציבים שונים, ניתן בחלט לעצב משרד בעלות לא גבוהה. אתן לכם כמה דוגמאות שאולי כבר תוכלו ליישם אצלכם.

"בכל משרד ישנם מספר אזורים משמעותיים"

אזור הקבלה, שבו יושבות המזכירות ומקבלות את האורחים, הספקים וכל מי שנכנס בדלת המשרד. 
פינת ההמתנה, אזור בו האורחים ממתינים לפגישות עם העובדים או לקבלת מסמכים, תלוי מקצוע כמובן.
חדר הישיבות, הוא ה"היי לייט" של כל משרד, בחדר זה מתנהלות הישיבות הכי חשובות, עם האנשים הכי חשובים, הלקוחות שלכם! וגם עם העובדים שלכם שהם לא פחות חשובים מכלל האנשים המגיעים לישיבה.
חדרי עובדים, או חלל האופן ספייס שבו יושבים כולם יחד או כל אחד בחדרו וזה החדר בו העובד מבלה הכי הרבה זמן במהלך היממה.
מטבחון, ברוב המשרדים ישנו מטבחון קטן או חלל קפיטריה שבו העובדים נפגשים לקפה של הבוקר או לארוחת הצהריים ויושבים יחד, זה הזמן היחידי שיש להם שהוא לנפש שלהם.
קיר הכוח, לכל משרד יש את קיר הכוח שלו, קיר הכוח זה קיר ייחודי אשר מבליט את החזון של המשרד, המטרות שלו, במה הוא עוסק, ולמי הוא משנה את החיים. ההבלטה נעשית לאו דווקא במילים או תעודות, היא יכולה להתבטא דרך חומר, צבע או גרפיקה מסוימת.

שלב ראשון כדי לתת למשרד חיים הוא לעבור ולהתחיל להכניס בו עניין. 

אתן לכם דוגמה לאזור משמעותי במשרד שכבר תוכלו להתחיל לעבוד.
אזור הקבלה, הפנים של המשרד שלנו, ניתן להחליט על צבע מעניין שיבלוט לעין לכל עובר אורח שנכנס למשרד, הצבע יכול להיות קשור ללוגו החברה, הצבע יכול להיות קשור למיתוג החברה או פשוט לבחור צבע שייתן "יציאה" משמעותית וישבור את ה"לבן" של הקירות מסביב. אם אתם מסוג האנשים שלא אוהבים צבע, אפשר גם ללכת על גוונים של אפקט בטון. יחד עם הצבע שבחרנו לקיר הקבלה, אנחנו נכניס אקססוריז כדי שישלימו לנו את התמונה. האקססוריז יכולים לבוא לידי ביטוי בעציצים מלאכותיים או אמיתיים [תלוי כמה אתם משקיעים בבית בלטפח את האדניות שלכם], ניתן לרכוש עציצים כאלו במחירים זולים במגוון משתלות ברחבי הארץ ולעיתים אפילו תוכלו למצוא ברשתות הסטוק/איקאה דברים בסגנון. בנוסף, תאורה – תמיד מוסיפה ומושכת את העין – ניתן בהחלט לרכוש גופי תאורה נופלים מעל עמדת הקבלה, 2/3 יפים עם נוכחות וגם במחירים מעולים, דרך "מחסני תאורה" למשל ועוד מגוון חנויות אינטרנטיות ניתן להזמין ולקבל את התוצאה המבוקשת.

מתוך פרויקט משרד עו"ד גרומן ושות'

לסיכום, תתחילו לפעול, תעברו אזור אזור ותתחילו לאבזר אותם ותגלו שינוי אדיר בקרב העובדים שלכם ובקרב האנשים שמגיעים למשרד.