7 טיפים לעיצוב חדר מתבגרת 

שיתוף
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

7 טיפים לעיצוב חדר מתבגרת

רבים מאיתנו חיים בדירה מספר שנים, הילדים שלנו גדלים בדירה הזו מגיל ילדות ולעיתים עד בגרות. ברוב המקרים, החדר אשר שימש לילדה שלנו חדר ילדות צריך להפוך לחדר מתבגרת. כאשר מגיעים לסיטואציה ולזמן שצריך לעשות זאת אנחנו לא באמת יודעים איך לעשות זאת בצורה הטובה ביותר וזאת כי גם אם אנחנו מאוד רוצים להגשים לה את החלום לא תמיד יש לנו את כל הידע והכלים איך לגשת לפרויקט הזה.

מספר טיפים שיוכלו לעזור לכם לעשות זאת בצורה הטובה ביותר:

1. תשאלו שאלות מנחותתקבעו דייט עם המתבגרת שלכם ותתעניינו בה, תשאלו אותה מה החלום שלה? איזו חוויה שונה ממה שהיה לה עד היום היא הייתה רוצה לעבור בחדר החדש? האם יש פריט ספציפי שהיא הייתה רוצה להשאיר או שהיא הייתה רוצה לקבל חדר חדש לגמרי? מה חשוב לה שיהיה בחדר החדש? האם היא תרצה פינה לארח חברות? איך היא מבלה בחדר רוב הזמן ואיך הייתה רואה אותו אחרת? מה הרגשות שהיא רוצה לחוות כאשר היא נכנסת לחדר לעומת איך שהיא חווה אותו היום?

2. תיאום ציפיות – אחרי שתשמעו את כל החלומות הכי גדולים שלה, תקשיבו ותתעניינו בה, תעשו יחד תיאום ציפיות. האם יש ביכולתכם להגשים לה את כל החלומות? ואם לא, מה כן אתם יכולים לעשות כדי שבסופו של  דבר החדר של הילדה יהפוך לחדר של נערה.

 "תקבעו דייט עם המתבגרת שלכם ותתעניינו בה"

מתוך פרויקט עיצוב חדר מתבגרת, הרצליה

3. תקציב – תבנו תקציב כמה ביכולתכם להשקיע בפרויקט הזה? בהתאם לתקציב תדעו בדיוק לאן לכוון ולאיזה "רזולוציה" של פרטים לרדת כאשר אתם נכנסים לפרויקט.

4. פלטת צבעים – איזה גוונים החדר יהיה? האם הוא ידבר בשפה מונוכרומטית, על בסיס שחור/לבן/ אפור? האם הוא יהיה נועז יותר וישלב חומריות מעניינת וצבע מקפיץ?

5. חומריות וטקסטורות – תשלבו בפרויקט גוונים מעניינים של צבע, בין אם זה קיר אחד בצבע, או צורה גאומטרית על בסיס רקע לבן עם צבע מיוחד, תשלבו תמונות מעניינות שמתאימות לאורח התקופה ולטעם של המתבגרת שלכם או לחילופין טפט מקפיץ – יש היום מגוון רחב של טפטים מעניינים בדיוק לחדרים מסוג זה.

מתוך פרויקט עיצוב חדר מתבגרת, הרצליה

6. אקססוריז – אקססוריז זה החלק האחרון שלרוב משאירים אותו לסוף, לא תמיד נשאר תקציב לזה אבל עצה שלי אל תדלגו על השלב הזה! אקססוריז תמיד מוסיף ומקפיץ את העיצוב. בין אם מדובר בעציצים קטנים שנתלים על מדפים, עציצים כאלה בהחלט אפשר למצוא במקס סטוק או באיקאה, פסלונים מעניינים, נרות וכל מה שהמתבגרת שלכם תאהב!

7. אנשי מקצוע – לפעמים אנחנו מחפשים איך לחסוך ובסופו של דבר אנחנו יוצאים ב"נזק" גדול יותר. אז כדי למנוע מכם הרבה כאבי ראש, קחו לכם את אנשי המקצוע הנכונים לפרויקט שידעו להוביל אתכם בדרכים הנכונות, להיות קשובים באמת לצרכים שלכם וידעו לנווט את הפרויקט למקומות הנכונים לו.

"מעצבת פנים היא זו שתדע להגשים למתבגרת שלכם את החלום"