איך לעצב דירה שכורה?

שיתוף
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

איך לעצב דירה שכורה?

יש לכם דירה שכורה? מצד אחד אינכם מעוניינים להשקיע בה הרבה כסף ולאבזר אותה מצד שני, אתם כן רוצים להיכנס הביתה ולהרגיש "בבית כמו בבית".

רבים מאיתנו נוטים לחשוב כי אם אנו גרים בדירה שכורה אין צורך להוציא כסף ולהשקיע על עיצובה, אך יחד עם זאת, רוב האנשים אשר גרים בדירות שכורות, בעיקר משפחות עם ילדים, חותמים חוזה שכירות לטווח ארוך של שנתיים/שלוש ולעיתים יש החותמים על אופציות לעוד מספר שנים. כלומר, בלי לשים על כך לב משפחות יכולות להיות בדירה שכורה לפחות 3/4 ולעיתים גם 5 שנים ויותר.

מתוך פרויקט יפו, ירושלים

"משפחות יכולות להיות בדירה שכורה לפחות 3/4 ולעיתים גם 5 שנים ויותר"

אם אתם הולכים לגור בדירה שכורה כמה שנים טובות, חשוב שתדעו שהבית הוא חלק בלתי נפרד מההרגשה שלכם, האווירה בו תשפיע עליכם, על החיים שלכם בבית מהרגע שאתם קמים בבוקר ועד הרגע שאתם הולכים לישון. כולנו בלי יוצא מן הכלל רוצים להיכנס לבית מזמין, חם ונעים – גם אם מדובר בדירה שכורה שהיא "לא שלנו".

מתוך פרויקט הג'ונגל ביפו-תל אביב

"כולנו בלי יוצא מן הכלל רוצים להיכנס לבית מזמין, חם ונעים"

מניסיוני הרב, ניתן בהחלט לעצב ולאבזר דירה שכורה בתקציב שאתם מגדירים – איך נעשה זאת? נתאים את הקונספט העיצובי והחנויות לתקציב שלכם. נאבזר את הבית בפריטים הנכונים, נצבע את האזורים הקרים בבית, החללים החשובים ונכניס חום הביתה בשימוש בחומרים, טקסטורות ודקורציות.

כך למשל אתם יכולים לבחור לשים דגש על החלל המרכזי – לצבוע את קיר הסלון בצבע מעניין, לאבזר את הבית בתמונות שיכניסו אתכם לאווירה חמה יותר, לשים שטיח יפה שיכניס עוד רובד של חום ונעימות לבית, לתלות גופי תאורה מעניינים (עם המבחר שיש בשוק היום ניתן למצוא אינספור גופים במחירים אטרקטיביים), תוסיפו צמחייה דקורטיבית שתעשיר את החלל וכך במספר פעולות קטנות תוכלו להשיג חלל הרבה יותר נעים ומזמין במינימום תקציב.

"החיים הם כאן ועכשיו – אל תחכו! תנצלו את הרגע ותיהנו מהבית השכור שלכם שהולך להיות הבית שלכם לתקופה הקרובה"

 

לסיום, אל תשכחו שבסופו של דבר בית זה בית, לא משנה אם אנו גרים בשכירות או לא, אנחנו תמיד נרצה להרגיש בבית! ושתהיה לנו תחושה של שייכות. אז חברים, החיים הם כאן ועכשיו – אל תחכו! תנצלו את הרגע ותיהנו מהבית השכור שלכם שהולך להיות הבית שלכם לתקופה הקרובה.